Колко често сменям гумите на мотоциклета?

- 2023-02-17-



Ключовите точки намотоциклетавтомобилна гумаподдръжка са:


1. Поддържайте гумите при определено налягане, така че мотоциклетът да има максимално сцепление, стабилност, комфорт при шофиране и дълъг експлоатационен живот. Недостатъчното налягане в гумите не само увеличава съпротивлението при шофиране, увеличава натоварването на двигателя и разхода на гориво, но понякога причинява и падане на гумата от джантата. Прекомерното налягане в гумите обаче ще намали стабилността на мотоциклета и ще го накара да се чувства подскачащ при шофиране.


2. Изправност на гумите и чистота на протектора. Проверявайте протектора на предните и задните гуми при всяко вземане на автомобила и отстранявайте малките камъчета и други чужди частици, включени в шарката. Ако откриете малък железен пирон или железен лист, незабавно го извадете и внимателно проверете дали вътрешната гума не е пробита. Като цяло външната гума на мотоциклета не трябва да се ремонтира, тъй като горещо ремонтираният протектор е по-висок от другите части и колата ще се блъска нагоре и надолу при шофиране. По-добре е вътрешната гума да се поправи чрез пожаробезопасен ремонт. При липса на противопожарни ремонтни материали и скоби може да се използва и студен ремонт с тиксо.


3. Избягвайте излагане на слънце и замърсяване с масло. Честото излагане на слънце ще направи гумите сухи, напукани и състарени. Ето защо е най-добре да паркирате мотоциклета на защитено от прах, слънце и дъжд проветриво място или да покриете колата с брезент, който не само ще е от полза за гумите, но и ще предпази боята, галванопластиката и пластмасата части по колата. Маслената мръсотия, киселината и основата имат корозивни ефекти върху гумата, така че гумата трябва да бъде предотвратена от контакт с тези неща. За превозни средства, които не се използват дълго време, е по-добре да използвате дървена рамка, за да повдигнете цялата рамка, за да предотвратите деформиране на гумата поради дълъг период на натоварване.